Škola bezpečné jízdy

Existuje bezpochyby mnoho škol, které stojí za to navštívit. Jen málokterá vás ovšem naučí poznatky, které vám v budoucnu mohou zachránit život. Právě taková je Škola bezpečné jízdy.

 

Řidiči, kteří školu navštíví, se v ní naučí, jak se jejich vůz chová v extrémních klimatických podmínkách a jak na takovou situaci reagují oni sami.

 

 

Škola bezpečné jízdy pro každého

Škola bezpečné jízdy (někdy také známá pod názvem škola smyku) nabízí možnost si v automobilovém areálu vyzkoušet situace, které by na silnici mohly být i smrtelné. Zkušení instruktoři vám pomohou vše zvládnout bez jediného škrábnutí a vy tak nejenom získáte nové řidičské zkušenosti, ale budete mít i adrenalinový zážitek.

 

Samotný kurz je rozdělen do dvou částí. V první části se dozvíte teorii potřebnou k pochopení chování vašeho vozu v extrémních situacích a fyzikálních zákonitostí, které můžete využít ve svůj prospěch. V druhé části pak budete moci instruktorům ukázat, jak dobře dokážete získané poznatky uplatnit na dráze. Vyzkoušíte si náhlé brždění ve vysoké rychlosti, jízdu ve smyku nebo náročný slalom mezi překážkami. Cílem je, abyste poznali hranice vašich schopností i možností vašeho automobilu a dokázali tak v kritických chvílích správně reagovat.

Kde školu najdete

Škola bezpečné jízdy se koná na čtyřech místech po České republice. Jsou to autodromy v Mostu, Sosnové a Vysokém Mýtu a areál letiště Dlouhá Lhota u Příbrami. Vy si tak můžete vybrat to vám nejbližší a směle vyrazit vstříc novým zkušenostem. Areály jsou plně technicky vybaveny na to poskytnout vám plnohodnotnou simulaci nepříznivých klimatických podmínek. Jezdit budete na několika druzích povrchů, na mokré vozovce, sněhu či ledu. Připraveny budou například i vodní bariéry.

 

Pokud sami neřídíte, ale víte o někom, kdo by si rád zvýšil svoji řidičskou kompetentnost, nebo jen chcete udělat radost adrenalinovým zážitkem, můžete kurz věnovat jako dárek. Každý absolvent dostane dárkový certifikát, který mu bude vždy připomínat, že bezpečnost na silnici se vyplácí.