Kurz bezpečné jízdy Vysoké Mýto

Kurz bezpečné jízdy Vysoké Mýto

Kurz bezpečné jízdy Vysoké Mýto

Kurz bezpečné jízdy ve Vysokém Mýtě vznikl z několika důvodů. Bylo potřeba vytvořit tréninková cvičiště pro čerstvé absolventy autoškol. Navíc byla zrušena výcviková střediska pro profesionální řidiče nákladních vozidel. Dalším důvodem byla alarmující nehodovost a narůstající počet usmrcených osob na našich silnicích.

Byl tedy vytvořen nový školící program – kurz bezpečné jízdy, který zahrnuje teoretickou a praktickou část.  Během kurzu bezpečné jízdy si účastníci mohou nacvičit správnou techniku bezpečné jízdy. Kurzy se pořádají  jak na osobních či nákladních vozidlech, tak i na automobily hromadné dopravy, zásahových a záchranných vozech.

Podmínky absolvování

Důležitá podmínka pro úspěšné absolvování kurzu bezpečné jízdy je zkušený, proškolený a kvalifikovaný tým školitelů. Všichni instruktoři kurzu bezpečné jízdy ve Vysokém Mýtě jsou vyškoleni na našich i na zahraničních cvičištích (v Rakousku) a dále podstupují nové rozšiřující výcvikové programy zaměřené na novinky ve světě automobilů.

Kurzy bezpečné jízdy se konají ve výcvikovém areálu, na speciálních kluzných plochách, ale může být realizován i na jiném vhodném místě za určených podmínek jako je vhodná místnost pro teorii a dostatečně velká asfaltová plocha a bezpečné okolí výcvikové plochy. Počasí a ani roční období neovlivňují konání kurzů. Termíny jsou vypisovány provozovatelem, minimálně 2-3x do měsíce.

Průběh kurzu bezpečné jízdy

První je teoretická část, která probíhá v učebnách za použití projekční techniky a trvá přibližně 2 hodiny. Účastníci kurzu bezpečné jízdy jsou seznámeni se základními zásadami techniky jízdy, připomenou si správný postup přípravy sebe i vozidla na jízdu.  Pomocí instruktážních krátkých filmů a animací se naučí zvládat krizové situace v závislosti na druhu svého vozidla i způsobu jízdy. Formou výkladu a diskuze se naučí, jak rizikovým situacím předcházet a jak je efektivně zvládnout nejen technicky, ale i psychicky. Poznají, jak moc ovlivňují jízdu fyzikální zákonitosti, přilnavost pneumatik, vliv nákladu na vozidlo.

Druhou část tvoří samotná praxe, tedy jízda na přizpůsobených kluzných plochách navozujících nepříznivé podmínky při jízdě.  Tato část trvá 4 hodiny. Účastník si tak může ověřit své nabité vědomosti z teoretické části kurzu. Po celou dobu je řidič v kontaktu s instruktorem pomocí vysílačky.

Během kurzu je vyhrazen i čas na oběd či občerstvení pro účastníky kurzu bezpečné jízdy. Každý, kdo kurz podstoupí, obdrží certifikát o účasti kurzu bezpečné jízdy. Cílem kurzu je upevnit správnou reakci pro zvládnutí situace, do které se vozidlo i se svými pasažéry dostalo. Účastník kurzu bezpečné jízdy by měl vědět, jak sebe i své vozidlo připravit k bezpečné jízdě po silnici. Každý řidič, který absolvuje kurz bezpečné jízdy již bude znát reakci svého vozidla ve výjimečných a nebezpečných situacích a také svojí jako člověka, účastníka silničního provozu.

Jak to vypadá?

Dvě samostatné učebny každá s kapacitou 24 osob vybavené projekční technikou (dataprojektor + PC, video + TV, zpětný projektor, plátno).

Tři samostatné kluzné plochy: rovinka, zatáčka, kopec končící zatáčkou (výcvik v obou směrech).

Technické vybavení ploch: příčné vodní bariéry, měření rychlostí, ostřikování ploch

Cvičiště ve Vysokém Mýtě nabízí i půjčovnu motokár s vlastní tratí (cca 500m okruhem, startovní světla, měření časů každé motokáry) a dětské dopravní hřiště, “U” rampu a škvárové hřiště.

Co dalšího nabízí polygon ve Vysokém Mýtě?

  • kurzy defenzivní jízdy – naučí účastníka, jak se do krizové situace vůbec nedostat
  • kurz pro off road vozidla
  • kurzy pro motocykly
  • školení pro řidiče
  • pořádání firemních akcí – vytvoření programu dle požadavků – kombinace  nabízených kurzů
  • půjčovna motokár

Podmínkou pro účast na kurzu bezpečné jízdy je platný řidičský průkaz pro daný druh vozidla, doporučuje se vlastní vozidlo – ale je možné i zapůjčení.

Tags: , , , ,