Kurz bezpečné jízdy Praha

 

Kurzy bezpečné jízdy jsou užitečnou zkušeností a dárkem pro každého řidiče. Je to zkušenost, která by v budoucnosti dokonce mohla zabránit autonehodě a ušetřit tak lidské životy.

Škola smyku

Zážitek na kurzu bezpečné jízdy

Poptávka po těchto kurzech poslední dobou narůstá a není se čemu divit – je to zážitek vhodný pro každého, kdo usedá za volant. Ať už jde o začínajícího řidiče, nebo o zkušeného. Začátečník si vyzkouší téměř všechny situace, ke kterým může na silnici dojít, a profesionálové si osvěží teorii nebo otestují své vlastní reakce během krizových momentů.

 

 

 

 

Jedním z často vyhledávaných školení pro řidiče je kurz bezpečné jízdy Praha, který však zatím neexistuje, přesto že je v Praze několik vhodných lokalit – například ve Kbelích, v Letňanech nebo na Strahově. V České republice je momentálně možné absolvovat Kurz bezpečné jízdy například v Mostě nebo Vysokém Mýtu.

Jak kurz bezpečné jízdy probíhá

Kurzy bezpečné jízdy jsou obvykle celodenní a složené ze dvou částí. V teoretické si účastníci školení připomenou základní techniky jízdy a fyzikální zákonitosti – zjistí, jaké jsou brzdné a reakční dráhy, jak na vůz působí odstředivé síly a profesionální instruktor účastníkům také řekne, jak se správně zachovat během nepříjemných momentů. Řidiči se dozvědí, jaké všechny druhy smyku by je na silnici mohly potkat, a jak se s nimi vypořádat. A pak si tyto situace, o kterých se v teoretické části naučili, vyzkouší na vlastní kůži.

Praktická část kurzu se odehrává na cvičištích, jejichž vybavení se liší podle zvoleného kurzu. Většinou jsou vybavena několika druhy kluzných ploch, měřiči rychlosti a příčnými vodními bariérami nebo aquaplaningovými drahami. Takže si účastníci vyzkouší různé druhy brzdných a výhybných manévrů, smyků nebo například také slalom.

Kurz bezpečné jízdy Praha by uvítalo množství řidičů z Prahy i z jejího okolí, ale momentálně jim nezbývá nic jiného, než se zúčastnit jedné z již existujících škol smyku – například kurzu bezpečné jízdy Příbram nebo Sasov.