Kurz bezpečné jízdy

Kurz bezpečné jízdy Ostrava

Ano i v severomoravském kraji se nyní můžete přihlásit na kurz bezpečné jízdy Ostrava. Na polygonu školy smyku si můžete vyzkoušet řadu kritických situací, které v běžném silničním provozu mohou nastat kdykoliv. Ostravský kurz bezpečné jízdy nabízí speciální kluzné plochy a samozřejmě zkušené lektory, kteří Vám vše ochotně vysvětlí. To co kurz bezpečné jízdy Ostrava odlišuje od ostatních, je kluzná deska, která projíždějící auto trhnutím na náhodně vybranou stranu uvede do smyku. Tato smyková deska umí hodit do smyku i nákladní vozy do čtyřiceti tun (jen pro představu je ot například vůz značky Tatra který reprezentuje ČR na Dakaru).

Pro koho je kurz určen?

Kromě řidičů osobní ch vozidel, zde mohou kurz absolvovat i držitelé řidičských průkazů vyšších skupin. Ostravský polygon hojně využívají také hasiči, policie, nebo vojáci. Své jízdní znalosti zde zdokonalují jak jednotlivci, tak skupinky v rámci firemního školení zaměstnanců. Počet účastníku na jeden kurz je omezen a to z důvodu individuálního přístupu ke všem zúčastněným.

Jak kurz bezpečné jízdy probíhá?

Před samotným procvičováním v praxi, předchází samozřejmě teoretická výuka. Kurz je jednodenní, dopoledne teorie, odpoledne tříhodinový blok praxe. Celkem zhruba osm hodin času, během kterého budete mít dostatek příležitostí vyzkoušet si všechny situace, které mohou v silničním provozu nastat. Vsadíme se, že po kurzu budete z polygonu odjíždět velmi obezřetně a že Váš pohled na silniční provoz se změní.