Kurz bezpečné jízdy Most, nácvik jízdy na sněhu.

Kurz bezpečné jízdy Most, nácvik jízdy na sněhu.

Kurz bezpečné jízdy Most

Jste řidič osobního, nákladního nebo jiného motorového vozidla?

Už jste se někdy dostal do nebezpečné dopravní situace, kterou jste musel rychle vyřešit, aby se nestala dopravní nehoda?

Nebo se Vám něco takového ještě nestalo a přemýšlíte, jak byste se v takové krizové situaci zachoval?

Jste čerstvý absolvent autoškoly bez zkušeností v běžném dopravním provozu?

Pokud zní alespoň jedna Vaše odpověď ANO, pak čtěte dál.

Vzhledem  k narůstající nehodovosti na našich silnicích byl vytvořen školící a tréninkový program pro řidiče všech kategorií na výcvik řidičských dovedností. Těmto kurzům se říká škola smyku, nebo kurz bezpečné jízdy.

Jedna z největších kurzů je v Mostě – kurz bezpečné jízdy Most. Most nabízí tyto kurzy ve svém výcvikovém areále, který je přímo vytvořen a přizpůsoben na trénink. Jsou zde připraveny speciální kluzné plochy, na kterých jsou simulovány nepříznivé podmínky.

Jak kurz bezpečné jízdy Most probíhá?

Na kurz si určitě vyšetřete celý den. Termíny se vypisují 3-4 měsíčně a je potřeba se do nich včas předem zapsat. Škola smyku Most má dvě části výuky bezpečné jízdy- teoretickou a praktickou.

Teoretická výuka

Teorie se pořádá v učebnách polygonu Most. Za pomocí moderní projekční techniky, formou diskuze a výkladu se účastníci seznámí se základními pravidly techniky bezpečné jízdy, reakcemi v krizových situacích. Využívají se pro názornost i krátké animační filmy. Můžete si tak situaci v klidu rozebrat a ujasnit, jaký je správný a bezpečný způsob reakce Vaší i Vašeho automobilu. Připomenou se základní znalosti z fyziky. Jak například působí odstředivé síly na vozidlo, reakční a brzdné dráhy, adheze pneumatik, jaký je vliv nákladu na vlastnosti vozidla. Pro některé řidiče to budou informace zcela nové. Tato část školy smyku Most trvá asi 2 hodiny.

Praxe na polygonu

Po přestávce na občerstvení už čeká na účastníky a jejich vozy praktická část. Tato 4 hodinová praxe umožní ověření a vyzkoušení si všeho, co bylo řečeno v učebně. Jak dokážete zvládnout smyk na mokrém povrchu ve 100 km/h rychlosti? Jak reaguje Váš automobil? Jaká je brzdná dráha, když vjedete do uměle vytvořené vodní plochy  v 80 km/h rychlosti ? Co to udělá s vozidlem, když najede v zatáčce na písčitý povrch ? Po celou dobu jízdy budete s instruktorem ve spojení pomocí vysílačky. Ten Vám bude podávat instrukce, napovídat a radit.

Každý účastník školy smyku Most získá účastnický list o absolvování bezpečné školy smyku. Nejdůležitější ale budou získané informace, zkušenosti a určitě i lepší sebevědomí. Určitě se budete cítit bezpečněji na Vaší další reálné cestě nejen Vy, ale i Vaši spolujezdci, kteří pojedou s Vámi.

 Co dalšího nabízí kurz bezpečné jízdy Most?

  • v současné době je rozšířena nabídka o kurz s odečtem trestných bodů
  • kurzy defenzivní jízdy – naučí účastníka, jak se do krizové situace vůbec nedostat
  • kurz pro off road vozidla
  • kurzy sportovní jízdy – rychle, ale bezpečně…
  • kurzy pro motocykly
  • školení pro řidiče
  • pořádání firemních akcí – vytvoření programu dle požadavků – kombinace  nabízených kurzů
  • půjčovna motokár

Podmínkou pro účast školy smyku Most je platný řidičský průkaz pro daný druh vozidla.

Tags: , , , , ,