Kurz bezpečné jízdy Brno

Kurzy bezpečné jízdy můžeme absolvovat v mnoha českých městech. Na výběr máme Most, Sosnovou, Vysoké Mýto, Příbram, Ostravu nebo Jihlavu. Mnoho z nás jistě překvapí, že se s takový kurzem nesetkáme v Praze ani v Brně. Přesto že to jsou města s největším počtem obyvatel a hustou dopravou, žádný výcvikový areál nebo polygon tu nenajdeme.

Po mnohých úvahách se v budoucnosti alespoň Brno může dočkat změny k lepšímu. Zájemci zde budou moci využívat nově zřízenou školu smyku. Ať už ji řidiči budou využívat jako adrenalinový zážitek, způsob jak najít společnou řeč se svým vozem nebo cestu k odmazání trestných bodů, jistě to bude užitečná věc.

Škola smyku by měla mít působiště na Masarykově okruhu. Ten zatím nabízí jen výcvik pro organizované skupiny. Škola se skládá z teoretické a praktické části, v té praktické máme možnost vyzkoušet si jízdu po kluzné fólii. Můžeme použít buď vlastní vůz nebo upravené vozy Škoda.

Doufejme, že v budoucnu bude škola pro celou veřejnost i jednotlivce. Své uplatnění by v Brně jistě našla a pomohla by spoustě lidí.

Tags: , , , , ,